Räätsadel Soomaale!

SOOMAA

Soomaa rabadega tutvumiseks on parimaks võimaluseks räätsamatk. Matkajuht tutvustab Soomaa looduse eripära ning ajalugu ja juhatab matkajad sinna, kuhu tavainimene kõndima ei saa – lagedale rabale ja igal ajal! Räätsade abil saab minna põnevatesse kohtadesse, kuhu laudteed ei ulatu.

Räätsamatk Soomaa Rahvuspargis!

Info

Matkadel kasutame tänapäevaste tehnoloogiate abil valmistatud räätsasid, mis on kerged ja mugavad. Neid on lihtne jalga kinnitada ja käimiseks piisab tavalisest matkajalatsist või kummikust.

Räätsamatka marsruudi valime lähtuvalt klientide soovidest, oma kogemustest, ilmastiku oludest ja Soomaa rahvuspargis kehtivatest piirangutest.

Matka kestvus 2 kuni 5 tundi.

 • Räätsade rent
 • Matkajuht
 • Matk 2-5h Soomaa Rahvuspargis

Lisainformatsioon

 • Hind sisaldab räätsade renti ja giidi teenust.
 • Hinnad ühe inimese kohta:
 • 1 inimese korral: 90 €/in/p>

  2-4 inimese korral: 45 €/in

  5-9 inimese korral: 35 €/in

  10-14 inimese korral: 25 €/in

  15-19 inimese korral: 20 €/in

  20+ inimese korral: 15 €/in

Muud võimalused

Kanuumatk

Kanuuga jõel kulgemine on üks paremaid mooduseid Soomaa rahvuspargi loodusega tutvust teha ja muidugi on see ka mõnusaks lõõgastuseks. Kanuumatkale saab minna koos kohaliku matkajuhiga või rentida kanuud ning matkata omapäi.

Räätsadel saad elamuse käies seal, kuhu tavaliselt ei saa. Räätsad on väärt vahendid igal rabamatkal. Kõndija ei vaju ning rabapinnas ei saa kahjustada. Matkadel kasutame tänapäevaste tehnoloogiate abil valmistatud räätsasid, mis on kerged ja mugavad.

Kõpu Külastuskeskuses saab õppida räätsade valmistamist ning seejärel nautida matka omavalmistatud räätsadel. Rohkem infot siit.

Hooajalised matkad

Soomaa viiendal aastaajal viime Teid kanuumatkale Rahvuspargi aladele, mis on kaetud üleujutustega. Vee all on luhad, hoovid, põllud ning kanuudega saab sõita manteedel ning metsade all.

Hooajaliselt viime läbi marjamatkasid, seenematkasid, linnuvaatlust, loodustoidumatkasid, kopravaatlusmatkasid.

Kutsume ratastoolis loodusesõpru päevasele matkale Soomaal. Meie kohalike giidide vahendamisel ja kaasabil saate osa soode ja lodumetsade lummavast õhustikust ning kogemuse kanuuga laisalt lookleval jõel kulgemisest.

Suvised matkad

Elamusterohke matkapäev: Elamusterohke päev Soomaa Rahvuspargis on kombineeritud matk räätsa- ja kanuumatkast, lisaks piknik.

Öömatkad: Parim viis valgetest suveöödest osa saada on matkama minnes- öine kanuumatk on soojade suveööde eksootika. Pimedas paistavad asjad teistmoodi, kõiki ei näe, osasid võib ainult kuulda või lihtsalt ette kujutada. Läbitakse jalgsi rabamatk ning kanuumatk.

Talvised matkad

Talvel on Soomaa jõed kaane alla ning rabad külmunud. Huvitavaks viisiks suvel ligipääsmatute paikadega tutvust teha on suusamatkad ja lumeräätsamatkad. Kui üleujutatud luhad on jäätunud ning ilmastikutingimused soodsad, on teil vahva võimalus tulla ja sõita tõukekelkudega.

Toitlustamine

Ettetellimisel on võimalus teha piknik matkal olles või tellida toitlustus Teile sobivasse kohta.

Majutus

Matkajatel on võimalus ööbida Soomaa Rahvuspargi majutusettevõtetes, telkida rahvuspargi telkimisplatsidel, ööbida matkaonnides. Lisaks Pärnu linnas, Viljandi linnas.

Lähimad majutuskohad: Põnka Puhketalu, Riisa Rantšo, Kõpu Kõrtsitalu, Junsi Puhkekekeskus, Reimani Puhkekeskus.

Lisainformatsioon ja asukoht

Soomaa Rahvuspark

Lisainfo: Kõpu Külastuskeskus
Telefon: +372 43 30100
E-mail: seezon@seezon.com